WOOLISHIST

VISKAME VILLAST JUBA AASTAST 1928

Woolish on läbi ja lõhki Eesti kaubamärk, mille juured ulatuvad kaugele minevikku. Esimesed Woolishi ajaloolisest lõngast kudumid valmisid 1920-ndatel Hilda Valdre näppude vahel. 1928 avas ta juba oma esimese ateljee Viljandis Tallinna maanteel.

MOOD ENDISES NÕUKOGUDE LIIDUS

Hildal oli tütar Daisy, kes jagas ema kirge kudumise vastu. Eesti suurima rahvakunstimeistrite koondise Uku kudujana kandis ta seda traditsiooni edasi, aidates toota lambavillaseid kampsuneid, mida kanti kõikjal üle Nõukogude Liidu.

SKANDINAAVIA EDU

Ka Daisy tütar Külli õppis ema kõrvalt kudumise varakult selgeks. Tugev tõmme ja side villaga osutuski nii tugevaks, et Külli leidis end ühel hetkel ikkagi juhtimas tootmist, mis tegi Skandinaaviasse nende rahvusvärvides ja -mustrites kampsuneid.

WOOLISH ASTUB TULEVIKKU

2015. aastal võttis Külli poeg Eigo koos abikaasa Annaga ettevõtmise üle ja nende eestvedamisel on Woolishi vardad nüüd suunatud rohkem tulevikku märksõnade naturaalsus ja jätkustuulikus abil. Kindla visiooni ja läbipaistva missiooniga oleme otsustanud, et kui midagi teha siis teha seda hästi ja teha seda ilma ohverdusteta parema tuleviku nimel.

Astuge meie vinge seikluse neljandasse põlvkonda! Anna ja Eigo kannavad uhkusega Woolishi pärandit edasi. Nad on pühendunud kaunite kudumite pakkumisele, mis on nii praktilised kui ka mugavad. Looduslikud materjalid. Pilkupüüdvad detailid. Süüvaba ja jätkusuutlik jalajälg.

TARKUSELÕNG

Kui oled villatööstusega nii pikalt kokku puutunud nagu meie siin Woolishis, siis selle käigus omandad midagi enamat kui vaid kudumiskalambuuride viskamise oskuse. Teadmised ja kirg villa vastu on meil juba veres, see on meile geenidesse sisse kodeeritud.

Woolishi neljanda põlvkonna meistrid Eigo ja Anna tunnistavad suurima rõõmuga, et villamaailma võlujõud on neid tugevalt enda kütkeisse haaranud.

.…JA VÕTA EESKUJU LAMMASTELT

Lammas ei kahtle kunagi villas, mis neil seljas, peaasi, et oleks soe, mugav ja kindel tunne. Ära sina ka kahtle. Kui sa kannad Woolishit, siis su hing saab puhata. Tead seda ärevust, mis kaasneb tavaliselt uute asjade ostmisega? Võid selle ära unustada.

Jätkusuutlik? Jah. Keskkonnasõbralik? Jah. 100% loomasõbralik? Jah. 100% looduslik, taastuv, mittemürgine ja biolagunev? Jah, jah, jah, lõpmatu jah. Kas toode kestab? Muidugi. Kas see läheb kunagi moest? Kindlasti mitte. 

Kas ma leian kunagi midagi sama ideaalset kui Woolish?! Kuidas nüüd edasi? Selles mõttes, et ma ei saa ju kanda KÕIKI neid villaseid tooteid KOGU AEG, või saan?! Rahu… Vaata, mida lambad teevad.