KESKKOND

 

Woolishi näol on tegemist ringmajandusega, mille eesmärk on luua paremat tulevikku. Me püüdleme jäätmete ja reostuse vähendamise poole, hoides materjale, tooteid ja vahendeid nii kaua ringluses kui vähegi võimalik. Me tõesti mõtleme toote elutsükli lõpule – mis saab materjalidest ja toodetest siis, kui neid enam ei kanta või ei saa enam kanda.

 

 

RINGMOOD

 

Ringmood on rõivaarenduse viis, mis võimaldab tooteid ja materjale taaskasutada, ümber töödelda ning uuesti toota. Ringdisain on terviklik lähenemine disainis, mis mõtleb läbi ka toote elutsükli lõpu. Ringtoodete eesmärk on hoida tooteid ringluses, mis tähendab, et: neist tekkivate jäätmete ja reostuse hulk oleks võimalikult väike, kasutusiga võimalikult pikk ning võimaldaks toota uusi ressursse. Ringmoe eesmärk on hoida esemeid nende rentimise, parandamise, edasimüügi ja vahetamise kaudu võimalikult kaua kasutuses, selle asemel, et luua uutest materjalidest uusi tooteid.

 

 

NULLKULU

 

Nullkulu tootmine on väga mitmetahuline teema. Aga mida see Woolishi jaoks tähendab? Lühidalt öeldes me kasutame ära iga viimsegi kvaliteetse meriinovilla lõngajupi, millest meie kudumid on tehtud. Meil pole oma toodete puhul tarvis kasutada valmiskangaid, vaid toodame seda ise vastavalt rõivaeseme disainile.

 

 

BIOLAGUNEV

 

Vill on looduslik ja taastuv ressurss. Nii kaua, kui on söödavat rohtu, saavad lambad villa toota. Kui vill ära visata, siis see kõduneb mullas kuude või mõne aastaga. Biolagunev materjal tähendab, et seda on looduslike protsessidega võimalik lagundada lihtsamateks koostisosadeks või lausa mineraalideks. Meie kasutatav vill on 100% taaskäideldav. Kui su rõivaese on oma aja ära elanud, siis võid selle põhimõtteliselt oma aiakomposti sisse segada. See on ideaalne ökomaterjal, täiesti looduslik, taastuv ning biolagunev.