EELISTA JÄTKUSTUULIKU ELUSTIILI

 

Kuna jätkusuutlikkuse ja eetika tõlgendamine kipub olema mõneti subjektiivne, siis oleme oma tootmisprotsessid proovinud muuta võimalikult läbipaistvaks, et igaüks saaks ise otsustada.

 

Õnnelikud lambad = õnnelik kampsun = rahulolev kampsunikandja. Meie kudumites kasutatav meriinovill pärineb ainult sellistest farmidest, kus ei tehta Mules’i lõikust. Me uurime hoolega villakasvatajate tausta ja teeme koostööd vaid nendega, kes suudavad tagada lammaste heaolu.

Me kasutame meriinovilla, mis on 100% taaskasutatav.  Meriinovillal on palju eeliseid teiste tekstiilmaterjalide ees: hoiab hästi sooja, juhib niiskust ja on antistaatiliste omadustega; ei ole väga kare, ei lõhna ega kortsu eriti; materjal on ülikerge ning ei veni välja. Ja suudab seda kõike täiesti looduslikul ja jätkusuutlikul viisil.


Nullkulu tootmine on väga mitmetahuline teema. Aga mida see Woolishi jaoks tähendab? Lühidalt öeldes me kasutame ära iga viimsegi kvaliteetse meriinovilla lõngajupi, millest meie kudumid on tehtud. Meil pole oma toodete puhul tarvis kasutada valmiskangaid, vaid toodame seda ise vastavalt rõivaeseme disainile.

Nii meie endi kui ka kõigi partnerite jaoks on väga oluline luua turvaline ning mugav töökeskkond, millest võidab kogu ühiskond. Motivatsioon, heatahtlikkus ja läbipaistvus viivad inimkonda edasi ning üksteist  toetades kujundame tulevaste põlvede elu.


Meie eesmärk on vähendada tarneahela ja tootmise jalajälge keskkonnale. Toote elutsükkel algab toormaterjalidest ja lõpeb taaskäitlemisega, kui rõivaese on ära kantud. 100% loodusliku villa tootmiseks on tarvis vett, õhku, päikest ja värsket rohtu. Villa taaskäitlemine on lihtne. Seda saab taaskasutada erinevates valdkondades, aga on lisaks ka biolagunev.

Vill on looduslik ja taastuv ressurss. Kui vill ära visata, siis see kõduneb mullas kuude või mõne aastaga. Biolagunev materjal tähendab, et seda on looduslike protsessidega võimalik lagundada lihtsamateks koostisosadeks või lausa mineraalideks. Meie kasutatav vill on 100% taaskäideldav. Kui su rõivaese on oma aja ära elanud, siis võid selle põhimõtteliselt oma aiakomposti sisse segada. 


See on tõeline ökomaterjal – 100% looduslik, korduvkasutatav ja biolagunev. Meriino on naha vastas ülimalt pehme, kuid samas tugev ja hoiab vormi, mis teeb sellest väga vastupidava materjali. Sellel on naturaalne kiht, mis kaitseb su rõivaeset määrdumise eest. Meriinovilla võib kanda aastaringselt, see hingab, hoiab naha ümber õhukihti ning tõrjub niiskust.